Filmy muzyka, koncert

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje muzyka, koncert. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Biograficzne spojrzenie na życie Boba Marleya, począwszy od jego najmłodszych lat na Jamajce, aż do momentu, gdy stał się najsłynniejszym piosenkarzem reggae na świecie. Film przedstawia wzloty i upadki artysty, a także momenty z jego życia prywatnego oraz publiczne wystąpienia przed tłumami na ogromnych stadionach.

Pianista

8,1
Biografia Władysława Szpilmana, wybitnego polskiego pianisty żydowskiego pochodzenia, który przeżył piekło wojny.

Kruk

7,5
Eric w rok po tym jak on i jego narzeczona zostali brutalnie zamordowani powraca do świata żywych. Przyświeca mu jeden cel - znaleźć tych, którzy odebrali im życie. Ale świat żywych wcale nie jest przyjazny. Ma on jednak towarzysza, który mu pomaga. Można osiągnąć cel, ale życia nikt im już niw zwróci.


Sfrustrowany dyrygent Miki musi radzić sobie z nieznośnym sprzedawcą orzeszków i flecistą Kaczorem Donaldem, który chce zagrać piosenkę o indyku. Gdy wybrzmiewa uwertura „Wilhelma Tella”, koncert przerywa uderzenie cyklonu. Kreskówka odniosła ogromny sukces i przyniosła popularność Kaczorowi Donaldowi. Znalazła się także w jubileuszowej kompilacji z 1974 roku.
Francja, XIX wiek. Prowincjonalny lekarz Karol Bovary czuje się samotny po śmierci żony i zaczyna coraz częściej odwiedzać Rouaulta, jednego ze swoich pacjentów. Wdowiec ulega urokowi jego córki Emmy i szybko postanawia się z nią ożenić. Ich małżeństwo nie jest jednak szczęśliwe. Kobieta nie może zadomowić się w nowym miejscu. Cierpi na nudę i pogardza swoim ograniczonym mężem. Emma po cichu marzy o miłości idealnej, o której czyta w romantycznych powieściach. W końcu żądza wrażeń popycha ją w ramiona arystokraty Rudolfa Boulanger oraz studenta prawa Leona Dupuis. Obydwa romanse są burzliwe, a także dramatyczne w skutkach. Opowieść o karmiącej się marzeniami kobiecie, która pragnie uwolnić się od rutyny i szarzyzny życia. Autorem ekranizacji powieści Gustawa Flauberta jest Claude Chabrol.
Opowieść o powikłanych losach Johnny'ego Casha. Słynny piosenkarz country, ze względu na kolor ubrania zwany "facetem w czerni", był jedną z największych indywidualności muzycznych współczesnej Ameryki. Zdobył sławę, uznanie, majątek... a potem wszystko stracił, uzależniwszy się od alkoholu i narkotyków. Udało mu się jednak stanąć na nogi i odzyskać dawną popularność.
Stany Zjednoczone, 1929 rok, barwne czasy prohibicji. Dwaj muzycy przypadkowo stają się świadkami gangsterskich porachunków, które weszły do historii pod nazwą „masakry w dniu świętego Walentego”. Obawiając się, że panowie w kapeluszach, z bronią w marynarce, zechcą zlikwidować także ich, przebierają się za kobiety i dołączają do żeńskiego zespołu jazzowego. Jego gwiazdą jest urocza Sugar Kane – Polka z pochodzenia, która pomimo prohibicji nie rozstaje się z napełnioną piersiówką i rozgląda się za bogatym mężem. Obaj panowie daliby się poćwiartować dla jednego pocałunku z uroczą dziewczyną. Niestety, na przeszkodzie w nawiązaniu interesującej znajomości staje fakt, iż wszyscy sądzą, że mają do czynienia z uroczymi absolwentkami konserwatorium muzycznego – Daphne i Josephine, a nie Joe i Jerrym. Panowie mają jeszcze inne kłopoty – okazuje się, że na Florydzie, gdzie akurat koncertuje ich zespół, odbywa się wielki zjazd gangsterów, w tym także ich znajomych z Chicago, którzy bardzo chętnie starliby obu muzyków z powierzchni ziemi…

La Bamba

7,1
Historia gwiazdy rock'n'rolla Ricardo Valenzueli. Jest Kalifornia, lato 1957, młody Ricardo, mieszka z matką i przyrodnim bratem, który właśnie wyszedł z więzienia. Chłopak nie rozstaje się ze swoją gitarą. Mama, która wierzy w swojego syna zachęca go do gry. Kiedy jeden z producentów muzycznych, dostrzega Ricardo w czasie koncertu, jego kariera zaczyna toczyć się bardzo szybo.
Detroit, lata 60. Curtis Taylor (Jamie Foxx), sprzedawca samochodów, marzy o założeniu własnej wytwórni muzycznej. Potrzebuje talentu, odpowiedniego punktu muzycznego, który mógłby z sukcesem sprzedać. Na lokalnym konkursie talentów pojawiają się trzy przyjaciółki: Denna, Lorrell i główna wokalistka Effie. Pragną spełnić swoje marzenia i stać się sławne. Dostrzega je Curtis i załatwia im chórowy śpiew dla Jamesa "Thundera" Eaely'ego, który czaruje ludzi mieszanką soul i rock'n'rolla.

Blask

7,5
Australia, lata 50. Kilkuletni David Helfgott (Alex Rafalowicz) przejawia wielkie zdolności pianistyczne. Jego ojciec, Peter Helfgott (Armin Mueller-Stahl) nalega, by chłopiec uczył się grać Trzeci Koncert Rachmaninowa. Nie zważa na przestrogi nauczyciela muzyki, Bena Rosena (Nicholas Bell), który twierdzi, że jest to kompozycja stanowczo za trudna dla małego dziecka. Mijają lata. Ten sam David Helfgott (Noah Taylor) jest teraz młodym artystą, który wygrywa kilka ważnych konkursów pianistycznych i staje przed szansą wyjazdu na studia do USA. Peter nie potrafi pogodzić się z perspektywą utraty syna i nie wyraża zgody na jego wyjazd. Prośby Rosena, by zmienił zdanie, nie odnoszą skutku. W tym czasie David zaprzyjaźnia się serdecznie z pisarką w podeszłym wieku, Katharine Susannah Prichard (Googie Withers). Za jej namową, gdy zostaje stypendystą Royal College of Music w Londynie, buntuje się przeciw ojcu i wyjeżdża do Anglii. Rozsierdzony Peter mówi mu, żeby nigdy nie wracał...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…